środa, 14 grudnia 2016

MATEUSZ I PSP NR 5 W FINALE ZDOLNEGO ŚLĄZACZKA! 


Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Przywoźny zakwalifikował się do finału Zdolnego Ślązaczka z języka angielskiego, a tym samym "pìątka znalazła się wśród trójki najlepszych podstawówek w Wałbrzychu, które w styczniu w siedzibie Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu powalczą o miejsca na podium i zmierzą się z innymi szkołami z Dolnego Śląska. Gratulujemy i zagrzewamy naszego ucznia i kolegę do nauki. Bo w tym roku święta szykują się przy książkach!  :) 

poniedziałek, 12 grudnia 2016


KOLEJNY ETAP KONKURSU ZA NAMI!


Kolejny etap „Zdolnego Ślązaczka” z języka angielskiego już za nami. Przypominamy, że do etapu powiatowego zakwalifikował się Mateusz Przywoźny. 

W piątek 09.12. 2016 r. pod opieką pana Sławomira Skoniecznego w PSP nr 26 nasz kolega podjął kolejne wyzwanie. Na tym etapie uczniowie nie tylko wypełniają test gramatyczny, muszą wykazać się doskonałą znajomością lektury i wiedzy z dziedziny kultury i tradycji Wielkiej Brytanii. W tym roku Mateusz zapoznał się z fascynującą historią Jacka Londona „Biały kieł” -oczywiście w wersji angielskiej. A przygotowując się do części z dziedziny kulturowej na pewno wykorzystał  wiedzę zdobytą podczas corocznych Tygodnii Kultury Brytyjskiej.

Z przyjemnością informujemy, że Mateusz otrzymał aż 50 pkt na 60 możliwych a więc osiągnął bardzo wysoki wynik. O przejściu do kolejnego etapu decyduje jednak nie tylko liczba punktów, ale też ilość osób, które otrzymały tak wysokie noty i spośród nich wybrani zostaną laureaci z najwyższymi wynikami.
My trzymamy kciuki i jesteśmy dumni z osiągnięć naszego kolegi. Congratulations Mateusz!!!!






poniedziałek, 5 grudnia 2016

KONKURS TALENTÓW




24.11.2016 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs talentów będący częścią projektu „cztery pory roku”. Projekt ten zakłada przygotowanie i przedstawienie występów uczniów klas młodszych i ich integrację z kolegami z klas IV –VI. Każdorazowo program przygotowują uczniowie innego pionu. I tak program pt. „Jesień” przygotowali trzecioklasiści a towarzyszyli im koledzy z klas VI. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć występów w języku angielskim. Uczniowie klasy VI wystawili mini-teatrzyk pt. „Stone Soup”, z którego wyciągnęliśmy bardzo ważną naukę: „Razem możemy zrobić wszystko”, Together, we can do everything”. Dzieci z klas trzecich zaprezentowały z kolei wierszyk pt. „Autumn leaves” i piosenki „We are explorers” i „Sally the Camel”. Nasze występy zostały opracowane m.in. na zajęciach koła języka angielskiego “Mała Brytania”. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania pt. „Ziemia”, na którym swoje umiejętności pokażą drugoklasiści.







DZIEŃ JĘZYKÓW






24 listopada jest Europejskim Dniem Języków. W naszej szkole już po raz drugi organizujemy w związku z tym konkurs plastyczno językowy, w którym macie możliwość poznać przynajmniej w niewielkim stopniu bogactwo językowe Europy. W tym roku hasłem przewodnim konkursu była sentencja „Mówimy w wielu językach, ale czujemy tak samo”. Przyznacie, że tak właśnie jest, dlatego postanowiliśmy żebyście poznali brzmienie jednego z piękniejszych słów „miłość” w wielu językach. Uczniowie, którzy zgłosili się do konkursu wylosowali nazwę kraju i przygotowali prace, w których to słowo stanowiło kluczowy element. Dodatkowo projekt zawierał charakterystyczne elementy związane z kulturą, tradycją i ciekawymi miejscami tego kraju. Nowością w regulaminie konkursu był punkt mówiący o tym, że prace powinny zostać wykonane na komputerze. Te wybrane zostały wyeksponowane na holu szkoły, a czworo uczniów zdobyło nagrody. Są to:


1 miejsce Wiktoria Strzępek 5a

2 miejsce Nikodem Piekarzewicz 6a,Mikołaj Organa 4c

3 miejsce Rafał Mierzyński 5b


Dodatkową atrakcją był konkurs „Guess the Word” – „Odgadnij słowo”, przeprowadzony przez nauczycieli języka angielskiego. W czasie dużej przerwy na holu głównym mieliście okazję „oglądać” znaczenie słów w różnych językach. Dzięki multimedialnej prezentacji mogliście poznać kilka cennych zabawnych słówek dotyczących naszego codziennego życia. Słodki poczęstunek dla uczestników zakończył ten obfitujący we wrażenia dla miłośników języków obcych dzień.